KAM NA VÝLET / Botanické zahrady a arboreta

Nejkrásnější motýli z celého světa na jednom místě. A to v Motýlím domě Diana
 
Autor / zdroj foto: Motýlí dům Diana Karlovy Vary

Motýlí dům Diana Karlovy Vary / Karlovy Vary

Nejkrásnější motýly z celého světa mohou lidé pozorovat v Motýlím domě Diana v Karlových Varech. Při troše štěstí uvidí také líhnutí motýla z kukly a jeho první životní let.

Tropická zahrada s živými exotickými motýly z celého světa v Karlových Varech. Připravte se na setkání s těmi nekrásnějšími motýly z celého světa – např. z Thajska, Filipín, deštných pralesů Jižní Ameriky či Mexika.

V tzv. letové zóně o rozloze 100 metrů čtverečních spatříte stovky exotických motýlů s rozpětím křídel až 20 centimetrů! A prohlédnout si tyto krasavce živočišné říše budete moct z naprosté blízkosti a v absolutním kontaktu - žádné bariéry mezi hosty a motýly v Motýlím domě Diana nenajdete.

V motýlím domě není fotografování nijak omezeno ani zpoplatněno. Mějte proto vždy připravený fotoaparát pro případ, že si nějaký „létající drahokam“ vybere Vaše rameno pro přistání a krátký odpočinek.

Určitě se zastavte i u líhně – při troše štěstí se stanete očitými svědky líhnutí motýla z kukly a jeho prvního životního letu.

Letová zóna je osazena informačními cedulemi se zajímavostmi ze života motýlů a v recepci si můžete zakoupit suvenýry výhradně s motýlí tématikou. 

Zájemci mohou navštívit také přilehlou minizoo
Pokud jste milovníkem zvířat, nenabízí Motýlí dům Diana k pozorování pouze exotickou krásu motýlů žijících v motýlím domě. Navštívit můžete zcela zdarma i přilehlé minizoo.

Uvidíte göttingenská miniprasátka, kamerunské kozy a poníky. Po celém areálu se navíc pyšně prochází volně dva pávi, z nichž jeden má unikátní sněhobílé zbarvení.

Zvířátka mohou děti libovolně hladit, krmení je však povoleno jen na základě domluvy.

V blízkosti Mini ZOO je pro ratolesti otevřeno venkovní dětské hřiště, na kterém se můžou nejmenší návštěvníci do sytosti vyřádit. 

Podrobnější informace zájemci najdou na webu dianakv.cz.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.