SPORT / Hokej

Popis:
23.3.2019

Sestava Chomutova plná juniorů uspěla, Karlovy Vary přetlačila v nájezdech

CHOMUTOV / KARLOVY VARY

Vinou velkých střevních potíží hráčů Chomutova museli trenéři nasadit v pátém střetnutí skupiny o umístění v Tipsport extralize celou řadu juniorů a celkem devět debutantů mezi tuzemskou elitou. Mladý tým po dvou gólech Adama Rašky vedl ve 42. minutě 2:0, ovšem nadějný výsledek neudržel. Hosté srovnali a v prodloužení zářil Dominik Pavlát, který vychytal spoustu šancí, čímž udržel mužstvo ve hře. Vítěze nakonec určily nájezdy, ten rozdílový proměnil hned v první sérii svým premiérovým gólem v nejvyšší soutěži Kryštof Ouřada.

Piráti ve v prvních okamžicích museli bránit, ale za pár minut se hra srovnala – nebyl na ledě žádný dominující tým. Úvodní větší šanci měl na holi Petr Stloukal, který ránou z levého kruhu na bližší tyčku Dominika Pavláta neprostřelil. Hra ve čtyřech a zkrácená přesilovka pro oba celky změnu skóre nepřinesla.

Krátce po polovině dějství nejprve Stanislavem Vrhelem tečovaná střela Patricka Pecha proletěla kolem vzdálenější tyčky a následně Matyáš Svoboda z těsné blízkosti přestřelil. Na závěr Energie nevyužila přesilovku, takže se šlo do prostřední třetiny za stavu 0:0.

Druhá část začala pěkně zostra – Jakub Sklenář před bránou zametl puk jenom do betonů Filipa Novotného, na druhé straně do přihrávky Vladimíra Emingera vložil hůl Adam Lapšanský, ale chomutovský maskovaný mladík zůstal stoprocentní. V šestadvacáté minutě Adam Raška předvedl pohlednou individuální akci, kterou zakončil bekhendovým pokusem – 1:0.

V polovině hrací doby karlovarská jednička přenechala místo Jakubu Kašparovi. Vyrovnávací branku měli na holích Ondřej Beránek, který v samostatném úniku selhal, a Martin Kohout z pozice mezi kruhy přestřelil. V dalším průběhu neuspěl po přihrávce zpoza brány Adam Křemen, takže Piráti pokračovali s těsným vedením.

Třetí třetinu zahájil druhým zásahem v zápase Adam Raška, jenž využil přihrávky zpoza brány a zavěsil do vzdálenějšího rohu – 2:0. V dalším průběhu Energie jenom marně dobývala chomutovské pásmo a branku střeženou Dominikem Pavlátem, jenž vychytal v jistých šancích Václava Skuhravého i Petra Stloukala.

O oba góly Západočechů se postaral Otakar Šik, který po křižné přihrávce do levého kruhu vymetl bližší šibenici a za čtyři minuty po objetí branky poslal duel do prodloužení – 2:2. Rozhodnutí měli na holích za Energii Petr Stloukal, jenž efektivní zakončení s hokejkou mezi nohama přestřelil, a Roman Chlouba na druhé straně minul z levého kruhu.

V prodloužení si zahrál na čaroděje Dominik Pavlát, který se vytáhl až neskutečnými zákroky proti Tomáši Rachůnkovi nebo Adamu Lapšanskému. Za pár okamžiků střela Martina Kohouta jenom projela brankovištěm za domácím mladíkem, jenž na závěr zneškodnil i pokus Tomáše Rachůnka. V nájezdech devatenáctiletý maskovaný muž pokračoval, ani jednou neinkasoval a Kryštof Ouřada v extraligovém debutu rozhodl – 3:2.

Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 3:2 po s.n. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Raška I, 42. Raška I (Sklenář), rozh. náj. Ouřada – 53. Šik (Křehlík), 57. Šik (Křemen, Balán)
Rozhodčí: Horák, Bejček – Ganger, Špringl
Vyloučení: 2:1
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
Diváci: 1212

Piráti Chomutov: Pavlát – Beneš, Blaha, Zeman, Váchal, Štochl, Seemann, Šuráň – Ouřada, Chlouba, Koblasa – J. Svoboda, Raška, Sklenář – Vrhel, Pech, T. Koblížek – Šťovíček, Gut, M. Svoboda

HC Energie Karlovy Vary: Novotný (31. Kašpar) – Kozák, Eminger, Bernáth, Šafář, M. Rohan, Tureček, Forman – Beránek, Balán, Rachůnek – Kohout, Skuhravý, Stloukal – Mikúš, Kverka, Lapšanský – Šik, Křehlík, Křemen

Autor / zdroj: Kateřina Kundertová, Libor Kult / piratichomutov.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Den s primátorkou města opět 29. července

I o prázdninách mohou obyvatelé Karlových Varů debatovat o svých podnětech s primátorkou města Karlovy Vary Andreou Pfeffer Ferklovou. Nejbližší Den s

Post

V Karlových Varech přibyly dvě nové rychlodobíjecí stanice pro elektromobily

McDonald´s pokračuje v rozšiřování sítě veřejných rychlodobíjecích stanic. Nově zprovozněná dvojice stojanů v Karlových Varech představuje již osmou l

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA