SPORT / Hokej

Popis:
18.3.2019

Karlovy Vary vyhrály v Litvínově a nakročily k záchraně

LITVÍNOV / KARLOVY VARY

Až v rámci play-out se energetikům podařilo letos poprvé porazit své rivaly z Litvínova. Na ZS Ivana Hlinky bylo skóre dlouho těsné, rozhodl až karlovarský brankostroj v první polovině třetí třetiny.

Energie naskočila do zápasu aktivněji a zavařovala Petráskovi od prvních sekund. V sedmé minutě měli karlovarští hráči příležitost v přečíslení, Vlach nabil Černému, ten ale rychlou střelou trefil jen tyč litvínovské klece. V druhé polovině první periody se začali domácí probírat a Jan Bednář měl možnost ukázat svůj talent poté, co Hübl nahodil kotouč před bránu a následně Doudera pálil zprava. Šestnáctiletý gólman se ale stihl přesunout v brankovišti a puk zastavil. Na puku se pak střídaly oba týmy, nevytvořily si ale žádnou větší šanci a první dvacetiminutovka skončila bez gólu.

Po minutě druhého dějství se podařilo Energii skórovat, Mikúš přihrál zpoza brány Romanu Vlachovi, který z předbrankového prostoru střelou z první neminul. Ovšem Litvínov se nenechal zaskočit a odpověděl po sedmatřiceti sekundách, Petr Jánský zavěsil kotouč z pravé strany pod víko Bednářovy klece a vyrovnal. Ve 28. minutě šli zelenobílí znovu do vedení, Ondřej Beránek dostal puk zblízka mezi Petráskovy betony. Chvíli po přechodu do druhé poloviny prostřední periody však Verva znovu srovnala, Jakub Petružálek obdržel přihrávku od Myšáka, dostal se do úniku a trefil se nad beton Jana Bednáře. Po dvou minutách ale Energie přidala v přestřelce další gól, Havelka chybně rozehrál, puku se zmocnil Dávid Gríger, který pak pěknou kličkou překonal Petráska. Druhá třetina skončila za stavu 2:3.

I třetí třetina patřila převážně Karlovým Varům, které v její první polovině rozhodly o osudu zápasu. Čtvrtou brankovou akci hostů ve čtyřiačtyřicáté minutě načal Eminger, když vysunul Tomáše Mikúše do pásma a Mikúš se pak pěkně z pravého kruhu trefil ke vzdálenější tyči. O tři minuty později se trefil i litvínovský odchovanec v karlovarských službách Jakub Černý, ten zleva rychlou střelou překonal Petráska a Energie šla do tříbrankového vedení. Na 6:2 pro hosty zvýšil kapitán Václav Skuhravý po Emingerově nahození, které doslova dotlačil do brány. Šest minut před koncem ještě vstřelili domácí branku, Jan Ščotka přízemní střelou prostřelil, vše co mu stálo v cestě a upravil na 3:6. Ani jeden z týmů pak již nedokázal změnit skóre a Energie si z Litvínova veze cenné tři body.

HC VERVA Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 3:6 (0:0, 2:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 22. Jánský (M. Hanzl), 33. Petružálek (Myšák), 55. Ščotka (M. Hanzl) – 22. R. Vlach (T. Mikúš, J. Černý), 28. O. Beránek (M. Rohan, Sičák), 35. Gríger, 44. T. Mikúš (Eminger, Šenkeřík), 46. J. Černý (R. Vlach), 49. Skuhravý (Eminger)
Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Hlavatý, Rampír
Vyloučení: 1:2
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
Diváci: 1375

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Janus) – L. Doudera, Ščotka, Graborenko, Strejček, Trončinský, Březák, Hunkes – Svoboda, V. Hübl (A), Válek – Petružálek (A), Myšák, Helt – Jánský, M. Hanzl, Drašar – Jícha, M. Havelka, Trávníček (C)

HC Energie Karlovy Vary: Bednář (F. Novotný) – Plutnar, Šenkeřík, Eminger, Kozák, Sičák (A), M. Rohan, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, O. Beránek – J. Černý, R. Vlach, T. Mikúš – Balán (A), Skuhravý (C), Kohout – Stloukal, Kverka, Lapšanský

Autor / zdroj: Jakub Mahr / hokejkv.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Den s primátorkou města opět 29. července

I o prázdninách mohou obyvatelé Karlových Varů debatovat o svých podnětech s primátorkou města Karlovy Vary Andreou Pfeffer Ferklovou. Nejbližší Den s

Post

V Karlových Varech přibyly dvě nové rychlodobíjecí stanice pro elektromobily

McDonald´s pokračuje v rozšiřování sítě veřejných rychlodobíjecích stanic. Nově zprovozněná dvojice stojanů v Karlových Varech představuje již osmou l

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA